Dieta Czarnego Łabędzia – odchudzanie wg Natalie Portman

Odchudzona Natalie Portman w roli Czarny ŁabędźFilm Czarny Łabędź zapewne każdy kojarzy. Dla jednych jest to okazja nacieszyć oko na piękną Natalie Portman lub Mile Kunis. Dla innych kawałek dobrego kina, które otrzymało prestiżową nagrodę Oscar za rolę pierwszoplanową. Mało kto jednak sobie zdaje sprawę z faktu, ile trzeba było się napracować przy zdjęciach do tego filmu. Nie ze względu na wymagającą scenerię, ale z potrzeby wypracowania idealnej sylwetki Natalie Portman do głównej roli. Jej najtrudniejszym zadaniem było schudnąć, aby jak najlepiej odzwierciedlać graną postać czyli chudziutką baletnicę. Jako bohaterka Czarnego Łabędzia musiała nie tylko wyglądać jak szczupła, ale przede wszystkim zmęczona i przepracowana – w pogoni za celem. W jaki właściwie sposób Natalie przygotowywała się do roli, jakie były wyrzeczenia oraz jak wyglądała jej dieta?

Dieta odchudzająca Natalie Portman

Sama w sobie dieta nie była w ogóle skomplikowana i nie wymagała szerokiej gamy spożywanych produktów. Wręcz przeciwnie bo składała się z tylko dwóch składników odżywczych. Były to migdały oraz marchewki. Bogate w żelazo, magnez, białko oraz tłuszcze wysokonasycone miały zagwarantować skuteczną utratę wagi. Karoten zawarty w marchewkach miał maskować wycieńczenie oraz poprawiać kolorystkę skóry.                Dzienna dawka kaloryczna wahała się w granicach 1200-1500klc. Jest to na tyle niewiele, że aktorka regularnie trenowała na siłowni oraz balet. Przygotowania do roli głównej bohaterki trwały aż rok. Było przy tym niesamowicie wiele pracy, dużo bólu, ale ostatecznie cel został osiągnięty, a Natalie Portman bardzo schudła i idealnie odzwierciedlała swoją postać.

Ocena diety Czarnego Łabędzia

Dzisiaj możemy się zastanawiać, czy naprawdę potrzeba aż tak się męczyć, aby schudnąć. Aktorka zaraz po zakończeniu zdjęć od razu porzuciła dietę i wróciła do normalnego odżywiania. Jak przyznała, było to jedno z największych wycieńczeń fizycznych oraz psychicznych w jej życiu. Podkreślała, że dla samego odchudzania naprawdę nie warto iść taką drogą i niszczyć swojego zdrowia. Z kolei sam reżyser powiedział, że bardzo ciężko mu się pracowało patrząc na drastycznie wykończoną aktorkę.  Nie mniej jednak film jest naprawdę rewelacyjny, a jej rola została odegrana idealnie. Można się domyślać, że nagroda Akademii Filmowej była przyznana nie tylko za samą grę, ale za ciężkie przygotowania do niej. Natalie Portman osiągnęła swój cel i na pewno jest świetną inspiracją dla wielu kobiet borykających się z nadwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *